Liiketalous, Lappeenranta

Tradenomi (AMK)

Liiketalouden koulutus: Kaarna Laura, Lappeenranta; Malinen Jaana, Lappeenranta; Melkko Elsa, Lappeenranta.

Tradenomi (ylempi AMK)

Master’s Degree Programme in International Business Management: Bogdanova Olga, Venäjä.

Tekniikka, Lappeenranta

Insinööri (AMK)

Degree Programme in Mechanical Engineering and Production Technology: Ge Lining, Kiina.

Kone- ja tuotantotekniikan koulutus: Fredriksson Joni, Lappeenranta; Pörsti Tomi, Kouvola.

Prosessitekniikan koulutus: Päivinen Tero, Imatra.

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus: Kosiakov Egor, Venäjä; Laitinen Samuel, Tuusula; Samsonov Sergey, Venäjä.

Rakennustekniikan koulutus: Keskisaari Simo, Lappeenranta.

Tietotekniikan koulutus: Sirviö Toni, Joensuu.

Rakennusmestari (AMK)

Rakennusalan työnjohdon koulutus: Häkkinen Matti, Mikkeli; Juurela Antti, Mikkeli.

Sosiaali- ja terveysala, Lappeenranta

Ensihoitaja (AMK)

Karppila Mirva, Kangasala; Kinnunen Niko, Joensuu; Siiteri Iida, Vantaa; Suppanen Emmi, Lappeenranta.

Fysioterapeutti (AMK)

Jäppinen Nora, Juva; Kojo Katri, Ruokolahti; Pinomäki Tiina, Lappeenranta; Rahkonen Aino, Imatra; Zavarzina Tatiana, Lappeenranta.

Sairaanhoitaja (AMK)

Kekki Riku, Savitaipale; Keskinen Jenna, Lappeenranta; Kinnunen Elina, Lappeenranta; Molkentin Matti, Imatra; Purho Niina, Miehikkälä.

Sosionomi (AMK)

Airas Mervi, Lemi; Husu Juuli, Lappeenranta.

Terveydenhoitaja (AMK)

Pitkänen Mirka, Lappeenranta.

Fysioterapeutti (ylempi AMK)

Terveyden edistämisen koulutus: Bohm Hanna, Luumäki.

Sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus: Kosonen-Hyppönen Kati, Lappeenranta; Laine Minna, Lappeenranta; Pellikainen Minna, Vantaa.

Sosionomi (ylempi AMK)

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus: Ahtiainen Sanna Maarit, Imatra.

Terveydenhoitaja (ylempi AMK)

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus: Kulmala Päivi, Espoo.

Hotelli- ja ravintola-ala, Imatra

Restonomi (AMK)

Degree Programme in Tourism and Hospitality Management: Bukatina Angelina, Venäjä.

Hotelli- ja ravintola-alan liikkeenjohdonkoulutus: Matinen Katja, Puumala.

Kuvataide, Imatra

Kuvataiteilija (AMK)

Vekkeli Enni, Kuopio.

Pin It