Saimaan ammattikorkeakoulusta valmistui joulukuussa 148 opiskelijaa. Heistä 129 suoritti AMK-tutkinnon ja 19 ylemmän AMK-tutkinnon.

Koko vuoden 2018 aikana SAIMIAsta valmistui yhteensä 682 uutta ammattilaista, joista 589 AMK-koulutuksista ja 93 ylemmistä AMK-koulutuksista.

Valmistuneita, joulukuu 2018

Liiketalous, Lappeenranta

Tradenomi (AMK), Degree Programme in International Business: Altun Berivan, Lappeenranta; Khmeleva, Elizaveta, Venäjä; Orazov Eziz, Turkmenistan; Shukurova Natalia, Venäjä; Suslov Grigorii, Venäjä; Varshamov Roman, Venäjä.

Tradenomi (AMK), Liiketalouden koulutus: Ala-Ojala Emmi, Kirkkonummi; Hulkkonen Jani, Lappeenranta; Ijäs Antti, Lappeenranta, Kaitainen Henna, Lappeenranta; Lahti Joni, Lappeenranta; Loiva Antti, Helsinki; Makarovskaja Jevgenija, Lappeenranta; Niinimäki Juho, Lappeenranta; Pukkala Juhani, Lappeenranta; Rauhala Helena, Lappeenranta; Takanen Annukka, Hamina; Tiainen Joona, Savitaipale; Tirkkonen Enni, Kouvola; Valtonen Emma, Lappeenranta; Varpenius Mari, Lappeenranta; Virolainen Viivi, Lappeenranta; Väisänen Ville, Lahti.

Tradenomi (ylempi AMK), Liiketalouden ylempi AMK-koulutus: Heiskanen Elli-Noora, Lappeenranta; Lauren Kirsi, Hyvinkää; Pöyliö Johanna, Helsinki; Saira Miia, Lappeenranta; Toivanen Erja, Lappeenranta; Varha Heidi, Lappeenranta.

Tradenomi (ylempi AMK), Master’s Degree Programme in International Business Management: Abramova Eleva, Venäjä; Lintala Anne, Vaasa; Medvedev Sergei, Venäjä; Medvedeva Elena, Venäjä; Vehviläinen Ekaterina, Lappeenranta.

Tekniikka, Lappeenranta

Insinööri (AMK), Konetekniikan koulutus: Nieminen Antto, Rovaniemi.

Insinööri (AMK), Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus: Allik Polina, Venäjä; Kärkkäinen Mauri, Imatra.

Rakennusmestari (AMK), Rakennusalan työnjohdon koulutus: Forselius Aki, Mikkeli; Kelokaski Jari, Savonlinna; Korjus Simo, Kotka; Maliniemi Niko, Iitti; Tarvainen Marko, Vihti; Turpeinen Samu, Lahti; Vättö Teemu, Lappeenranta.

Sosiaali- ja terveysala, Lappeenranta

Ensihoitaja (AMK): Auvinen Teija, Lappeenranta; Hyvärinen Kaisa, Lappeenranta; Koponen Jari, Mikkeli; Peippo Sara, Mikkeli; Ranne Jonna, Kaarina; Sudensalmi Katariina, Lappeenranta; Virkki Joni, Salo.

Fysioterapeutti (AMK): Hytönen Justus, Helsinki; Hyyryläinen Marika, Lappeenranta; Kauppinen Tiia, Helsinki; Kujala Saija, Tammela; Lahtinen Vilma, Lappeenranta; Matala Emmi, Lappeenranta; Nokelainen Essi, Joensuu; Salminen Nea, Lahti; Saukkonen Heidi, Lappeenranta; Suikki Essi, Lappeenranta; Taipale Valtteri, Vantaa; Timperi Annika, Lappeenranta; Tyrisevä Sonja, Lappeenranta; Valta Senni, Lappeenranta; Willberg Sara, Lappeenranta; Åman Heidi, Lappeenranta.

Sairaanhoitaja (AMK): Aidanjuuri Lumi, Parikkala; Dufva Anneliini, Lappeenranta; Finne Piia, Kouvola; Hammaren Sirpa, Ruokolahti; Hietamies Maiju, Lappeenranta; Huomo Anne, Imatra; Hämäläinen Jani, Lappeenranta; Hänninen Kristiina, Vantaa; Ikonen Heini, Lappeenranta; Kataja Esa, Lappeenranta; Keskisaari Eini, Lappeenranta; Mäkelä Nea, Lappeenranta; Nikkanen Reetta, Lappeenranta; Pietinen Ville, Rautjärvi; Pöyhönen Pauliina, Lappeenranta; Raivo Emmiina, Lappeenranta; Ripatti Essi, Lappeenranta; Siirasto Laura, Lappeenranta; Sjögren Jani, Lappeenranta; Suppola Sallamari, Lappeenranta.

Sosionomi (AMK): Andelin Laura, Lappeenranta; Aranto-Leminen Niina, Lappeenranta; Haapiainen Maria, Lappeenranta; Hatakka Nea, Imatra; Hyppänen Mirkka, Luumäki; Jurvanen Marianne, Lappeenranta; Juvakka Hanna, Lappeenranta; Kangasmuukko Reetta, Lappeenranta; Kangasmäki Kai-Pekka, Lappeenranta; Koponen Laura, Lappeenranta; Koskinen Sanna, Lappeenranta; Kuivalainen Arja, Lappeenranta; Kuivanen Julia, Lappeenranta; Lappalainen Hanna, Lappeenranta; Lappalainen Tuutikki, Ruokolahti; Lehtonen Laura, Hausjärvi; Ojaniemi Sirja, Lappeenranta; Pesonen Sini, Lappeenranta; Pohjamo Tytti, Lemi; Rehula Olga, Lappeenranta; Sahlberg Jessi, Lappeenranta; Siitonen Annalotta, Imatra; Silvo Arja, Ruokolahti; Soini Ella, Lappeenranta; Suutari Sini, Helsinki; Säteri Jenna, Espoo; Tervo Kaisa, Lappeenranta; Torkkeli Hannamari, Savitaipale; Vainikka Niina, Taipalsaari; Vanhanen Piia, Imatra; Viuhkonen Henna, Imatra; Vuokko Kaarin, Lappeenranta.

Terveydenhoitaja (AMK): Silvo Sonja, Ruokolahti; Ylönen Milla, Lappeenranta.

Ensihoitaja (ylempi AMK), Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus: Rantanen Jari, Mikkeli; Saksala Sami, Mikkeli.

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus: Rokkanen Terhi, Kotka; Simolin Satu, Taipalsaari.

Sosionomi (ylempi AMK), Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus: Raikaslehto Henna, Imatra.

Terveydenhoitaja (ylempi AMK), Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus: Rissanen Elise, Kouvola.

Hotelli- ja ravintola-ala, Imatra

Restonomi (AMK), Degree Programme in Hotel, Restaurant and Tourism Management: Bogdanova Aleksandra, Venäjä; Do Thi, Vietnam.

Restonomi (AMK), Degree Programme in Tourism and Hospitality Management: Renner Miriam, Saksa.

Restonomi (AMK), Hotelli- ja ravintola-alan koulutus: Sinkko Anni, Helsinki; Tallgren Anni, Kerava; Wirmaneva Wilma, Imatra.

Restonomi (AMK), Hotelli- ja ravintola-alan liikkeenjohdon koulutus: Hiltunen Senni, Imatra; Koivuoja Niina, Lappeenranta; Laapio Liisa, Lappeenranta; Sinisalo Heli, Nurmijärvi; Virtanen Sara, Lappeenranta.

Pin It