Liiketalous, Lappeenranta

Tradenomi (AMK), Degree Programme in International Business: Fedorov Pavel, Venäjä; Preis Helen, Viro; Rittinger Katharina, Saksa.

Tradenomi (AMK), Liiketalouden koulutusohjelma: Kitunen Taru, Imatra; Koljonen Krista, Lappeenranta; Laamanen Roope, Savonlinna; Lehtonen Jani, Lappeenranta; Mikonsaari Essi, Lappeenranta; Partanen Mari, Helsinki; Peuhkuri Eetu, Lappeenranta; Piepponen Amanda, Lappeenranta; Pohjola Niina, Lappeenranta; Tuisku Risto-Jaakko, Lappeenranta; Vakkila Maiju, Lappeenranta; Valtonen Minna, Lappeenranta; Viskari Annika, Lappeenranta.

Tradenomi (ylempi AMK), Master of Business Administration, Degree Programme in International Business Management: Jokinen Tiina, Lappeenranta; Marova Ekaterina, Venäjä; Taranova Iuliia, Venäjä.

Tekniikka, Lappeenranta

Insinööri (AMK), Degree Programme in Mechanical Engineering and Production Technology: Vo Quang Nguyen Tuan, Vietnam.
Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma: Laihanen Timo, Lappeenranta; Vainikka Juho, Lappeenranta.
Tietotekniikan koulutusohjelma: Ariluoto Janne, Vantaa; Honkatukia Osmo, Lappeenranta; Koski Joni, Lappeenranta; Mariaud Christian, Lappeenranta; Metelinen Miro, Lappeenranta; Pernu Oskari, Lappeenranta; Sorvali Iiro, Lappeenranta.

Sosiaali- ja terveysala, Lappeenranta

Ensihoitaja (AMK), Ensihoidon koulutusohjelma: Jäntti Toni, Lappeenranta; Leinonen Laura, Imatra; Hentula Olli, Lappeenranta; Keinänen Julius, Joensuu; Kinnunen Tomi, Kontiolahti; Rinkinen Jaakko, Kontiolahti.
Fysioterapeutti (AMK), Fysioterapian koulutusohjelma: Erkkilä Iina, Helsinki; Heimonen Eveliina, Lappeenranta; Heinola Hanna-Liisi, Kouvola; Häkkinen Ari, Rautjärvi; Kaljunen Senni, Lappeenranta; Kaljunen Simo, Lappeenranta; Kopra Elli, Lappeenranta; Korpelainen Heidi, Kouvola; Kutvonen Elina, Savonlinna; Nieminen Henri, Lappeenranta; Outinen Tuomas, Taipalsaari; Poskiparta Miika, Helsinki; Ropo Hanna, Lappeenranta; Sipari Mikko, Lappeenranta; Taskula Marja, Lappeenranta; Tielinen Milla, Taipalsaari; Vainikka Heidi, Lappeenranta; Virsunen Lotta-Reeta, Vantaa; Wirtanen Pauliina, Hyvinkää.
Sairaanhoitaja (AMK), Hoitotyön koulutusohjelma, Hoitotyön sv: Antikainen Ossi, Lappeenranta; Berglund Hanna, Lappeenranta; Heikka Juho-Pekka, Lappeenranta; Helander Iina-Sisko, Turku; Hirvikallio Helena, Lappeenranta; Huttunen Anu, Imatra; Hänninen Mari, Lappeenranta; Immonen Isa, Lappeenranta; Inkeroinen Laura, Lappeenranta; Junnola Sari, Lappeenranta; Kolehmainen Taru, Lappeenranta; Kontiokoski Mari, Lappeenranta; Korhonen Laura, Lemi; Kukkonen Annika, Taipalsaari; Lappalainen Salla, Lappeenranta; Lehtonen Nadina, Lappeenranta; Lipsanen Sanna, Lappeenranta; Lyijynen Netta, Lappeenranta; Myllynen Anu, Lappeenranta; Ollas Inka, Lappeenranta; Paananen Mari, Espoo; Pulkkinen Antti, Lappeenranta; Pulkkinen Raija, Hämeenlinna; Suikka Linda, Lappeenranta; Timperi Krista, Lappeenranta; Turku Rita, Lappeenranta; Turunen Noora, Askola; Vainikka Annamari, Lappeenranta; Verho Suvi, Lappeenranta; Vitikainen Matias, Rautjärvi.
Terveydenhoitaja (AMK), Hoitotyön koulutusohjelma, Terveydenhoitotyön sv: Hietaranta Nina, Lappeenranta.
Sosionomi (AMK), Sosiaalialan koulutusohjelma: Hartikainen Tiina, Lahti; Kainulainen Hanna, Lappeenranta; Karvonen Mirja, Lappeenranta; Koukku Milla, Lappeenranta; Kunttu Minna, Lemi; Leinonen Satu, Kotka; Nokelainen Sanna, Imatra; Pekkinen Anni-Maria, Lappeenranta; Pirinen Iina, Kokkola; Ylä-Kotola Krista, Lappeenranta.
Sairaanhoitaja (ylempi AMK), Terveyden edistämisen koulutusohjelma: Sakara Tarja, Lappeenranta.

Hotelli- ja ravintola-ala, Imatra

Restonomi (AMK), Degree Programme in Hotel, Restaurant and Tourism Management: Dinh Xuan, Vietnam; Mäyrä Mark, Imatra; Pitubaeva Tatiana, Venäjä; Rugojeva Maria, Lappeenranta.
Degree Programme in Tourism: Baniya Sushmita, Nepal; Kirjalainen Otto, Lappeenranta; Nobel Mohammad, Bangladesh; Petrushkina Ksenia, Venäjä; Vertanen Tytti, Imatra.
Hotelli- ja ravintola-alan koulutusohjelma: Harju Linda, Lappeenranta.
Matkailun koulutusohjelma: Vertanen Noora, Imatra.

Kuvataide, Imatra

Kuvataiteilija (AMK), Kuvataiteen koulutusohjelma: Huhtamäki Hanna-Kaisa, Imatra; Hämäläinen Juho, Raahe; Koivisto Anna-Riitta, Lappeenranta; Rapo Sara-Elina, Imatra.

Pin It