Liiketalous, Lappeenranta

Tradenomi (AMK):
Degree Programme in International Business: Antonov Alexey, Venäjä; Borodin Dmitrii, Venäjä; Glukhovskaya Daria, Venäjä; Lanki Katariina, Lappeenranta; Mentula Viivi, Lappeenranta; Paakki Pauliina, Imatra; Popova Vera, Venäjä; Riedl Michaela, Saksa; Scharin Julia, Lappeenranta; Vuorela Paula, Lappeenranta.
Liiketalouden koulutusohjelma: Alatalo Emilia, Kouvola; Faarinen Elisa, Kirkkonummi; Herttuainen Ville, Riihimäki; Hiltunen Milla, Ruotsi; Hirvonen Kukka-Maaria, Joensuu; Hopia Anni, Lappeenranta; Issakainen Marika, Lahti; Kokko Anette, Lappeenranta; Kurronen Tommi, Lappeenranta; Lempiäinen Paula, Lappeenranta; Metso Annika, Imatra; Niittynen Anni, Imatra; Peuhkuri Joonas, Ruotsi; Punkkinen Niko, Lappeenranta; Vaaljoki Anni, Kirkkonummi; Vuorela Jere, Lappeenranta; Välimäki Ossi, Lappeenranta.

Tradenomi (ylempi AMK), Master of Business Administration, Master’s Degree Programme in International Business Management: Klementev Sergey, Venäjä; Pedanova Anna, Venäjä; Silvennoinen Elina, Savonlinna; Sorsa Kaisa, Lappeenranta.

Tekniikka, Lappeenranta

Insinööri (AMK):
Degree Programme in Mechanical Engineering and Production Technology: Raisanen Spencer, Lappeenranta; Wang Mian, Kiina; Vinogradov Andrey, Venäjä.
Prosessitekniikan koulutusohjelma: Tavi Kari, Kerimäki.
Rakennustekniikan koulutus/Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus: Allakhverdian Narina, Venäjä; Baranovskiy Mikhail, Venäjä; Fedorov Aleksandr, Venäjä; Gritsunov Danila, Venäjä; Koppel Aleksandr, Venäjä; Pashko Aleksei, Venäjä; Pozdeeva Anna, Venäjä; Zakharov Fedor, Venäjä.
Tietotekniikan koulutusohjelma: Hannonen Kasperi, Imatra; Lappalainen Jani, Lappeenranta; Nieminen Tuomas, Lappeenranta; Purhonen Pasi, Lappeenranta; Ranta Tero, Lappeenranta; Valtonen Mikko, Lappeenranta.

Rakennusmestari (AMK), Rakennusalan työnjohdon koulutusohjelma: Kaivola Lasse, Taipalsaari.

Sosiaali- ja terveysala, Lappeenranta

Ensihoitaja (AMK), Ensihoidon koulutusohjelma/Ensihoitajakoulutus: Ahonen Jaakko, Kuopio; Helle Henri, Lemi; Honkanen Anna-Sofia, Lappeenranta; Kinnunen Kari, Kouvola; Pajula Tuomas, Lappeenranta; Savolainen Jari, Kuopio; Seitavuo Heidi, Kontiolahti; Vartiainen Tiia, Joensuu.

Fysioterapeutti (AMK), Fysioterapian koulutusohjelma: Eskola Karoliina, Kotka; Harlamow Katri, Lahti; Hiltunen Marjo, Imatra; Honkanen Noora, Lappeenranta; Ihala Iiro, Savonlinna; Kärkkäinen Viivi, Loviisa; Laalo Mika, Helsinki; Leino Elina, Helsinki; Lyyra Laura, Jyväskylä; Ropo Antti-Juuso, Lappeenranta; Rouvari Juho, Salo; Suoanttila Mira, Lappeenranta; Suomalainen Atte, Lappeenranta; Tuomela Päivi, Lappeenranta.

Sairaanhoitaja (AMK), Hoitotyön koulutusohjelma, Hoitotyön sv: Aalto Eerika, Lappeenranta; Heimala Essi, Tampere; Hirvonen Jussi, Lappeenranta; Huovila Pauliina, Lappeenranta; Häkkinen Karoliina, Lappeenranta; Järvenpää Jere, Lappeenranta; Jääskeläinen Johanna, Imatra; Kaipia Virpi, Lappeenranta; Kataja-aho Essi, Lappeenranta; Kettunen Niina, Lappeenranta; Korhonen Taija, Lappeenranta; Laakso Iida, Imatra; Laukkanen Teemu, Imatra; Laurikainen Joona, Lappeenranta; Luumi Vilma, Lappeenranta; Mikola Tuomas, Lappeenranta; Nousiainen Piia, Imatra; Nurmi Satu, Lappeenranta; Nurmiainen Tanja, Luumäki; Pesonen Tuula, Lappeenranta; Pulliainen Laura, Vantaa; Raatikainen Maisa, Lappeenranta; Riikonen Jenna, Lappeenranta; Ripatti Sonja, Imatra; Sipari Alma, Lappeenranta; Tiainen Miia, Helsinki; Winqvist-Lunkka Pirjo, Kouvola.

Terveydenhoitaja (AMK), Hoitotyön koulutusohjelma, Terveydenhoitotyön sv: Hautala Paula, Lappeenranta; Hujanen Tiina, Lappeenranta; Kemppinen Annika, Lappeenranta; Liukka Jutta, Lappeenranta; Pääkkönen Hanna, Lappeenranta; Ukkonen Eija, Lappeenranta.

Sosionomi (AMK), Sosiaalialan koulutusohjelma: Backman Tiia, Taipalsaari; Byckling Leena, Kotka; Ciani Jaana, Lappeenranta; Hartonen Tuuli, Lappeenranta; Hirn Kaisa, Imatra; Honkaniemi Mira, Lappeenranta; Hotti Mira, Lappeenranta; Hänninen Tiina, Imatra; Ilvonen Silja, Lappeenranta; Kalm Marika, Lappeenranta; Koikkalainen Milla, Savonlinna; Kontunen Hanna, Lemi; Kossila Henna, Lappeenranta; Lautala Kaisa, Lappeenranta; Liikola Iina, Lappeenranta; Muttonen Ville, Lappeenranta; Mäkelä Pauliina, Lappeenranta; Mäntykivi Ansku, Lappeenranta; Palm Piia, Kouvola; Partanen Elina, Lappeenranta; Pitkänen Jenni, Parikkala; Pöllänen Miia, Imatra; Seppä Sarita, Lappeenranta; Sipari Maria, Lappeenranta; Soljasalo Eliisa, Lappeenranta; Sopanen Heli, Lappeenranta; Suoranta Elina, Lappeenranta; Tolvanen Tiina, Lappeenranta; Uotila Maria, Lappeenranta; Vainio Henna, Lappeenranta; Valtonen Rita, Lappeenranta; Vanonen Veera, Lappeenranta; Vihtonen Elina, Lappeenranta; Vänttinen Satu, Ruokolahti.

Ensihoitaja (ylempi AMK), Terveyden edistämisen koulutusohjelma: Pohjonen Elina, Lappeenranta.

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), Terveyden edistämisen koulutusohjelma: Pyykkö Piia, Lappeenranta.

Sosionomi (ylempi AMK), Terveyden edistämisen koulutusohjelma: Tynkkynen Mika, Lappeenranta.

Terveydenhoitaja (ylempi AMK), Terveyden edistämisen koulutusohjelma: Kinnunen Anna, Imatra.

Hotelli- ja ravintola-ala, Imatra

Restonomi (AMK):
Degree Programme in Hotel, Restaurant and Tourism Management: Ananeva Daria, Venäjä; Karlov Gleb, Venäjä.
Hotelli- ja ravintola-alan koulutusohjelma: Gardemeister Aleksi, Lappeenranta; Hulkkonen Jenni, Lappeenranta; Hyttinen Janne, Joensuu; Jonsson Marjo, Kotka; Nikkinen Riina, Lappeenranta; Paananen Sari, Imatra.

Kuvataide, Imatra

Kuvataiteilija (AMK), Kuvataiteen koulutusohjelma: Ikävalko Marko, Lappeenranta.

Pin It