Saimaan ammattikorkeakoulusta valmistuu keskiviikkona 24. toukokuuta 100 opiskelijaa.

Valmistujaisjuhlia vietetään Linnalan kampuksella klo 10 ja Skinnarilan kampuksella klo 13 alkaen. Valmistujaisia juhlitaan ammattikorkeakoulussa joka kuukausi, mutta toukokuun juhlat ovat joulukuun juhlien ohella suurimmat.

Valmistuvien opiskelijoiden nimilista on tämän tiedotteen jatkeena. Listassa ovat ne opiskelijat, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisuun.

 

Lisätietoja:

Palvelupäällikkö Kristiina Rita, 050 589 0868, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Tiedottaja Jonna Mielonen-Jumisko, 040 630 0212, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

 

Valmistuneet, toukokuu 2017                                                                

Liiketalous, Lappeenranta

Tradenomi (AMK)

Degree Programme in International Business: Grigoreva Anna, Venäjä; Kolmykova Irina, Venäjä; Mäkitalo Anni, Helsinki; Nguyen Phu, Vietnam; Wistuba Hendrik, Saksa.

Liiketalouden koulutusohjelma: Hokkanen Anni, Jyväskylä; Huobonen Joni, Taipalsaari; Junnola Kari, Lappeenranta; Koskinen Isa, Heinola; Mäkitalo Jesse, Helsinki; Paukkunen Heini, Lappeenranta; Rankinen Rita, Kouvola; Vihavainen Katja, Lappeenranta.

Tradenomi (ylempi AMK)

Master’s Degree Programme in International Business Management: Alho Katja, Helsinki.

Tekniikka, Lappeenranta

Insinööri (AMK)

Degree Programme in Mechanical Engineering and Production Technology: Korolevskiy Eduard, Venäjä.

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma: Helander Henrikki, Kouvola; Ojansuu Jussi, Lappeenranta; Riisiö Juri, Kotka; Tiittanen Antti, Lappeenranta.

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus: Kostina Ekaterina, Venäjä; Melnikov Dmitriy, Venäjä; Shusterman Denis, Venäjä.

Rakennustekniikan koulutusohjelma: Huittinen Henna, Lappeenranta; Joukainen Mikko, Lappeenranta; Kaila Jon, Jyväskylä; Kohonen Mikko, Lemi; Korhonen Dmitri, Lappeenranta; Kurkaa Veikko, Helsinki;

Malinen Niko, Kitee; Tiainen Janne, Lappeenranta; Tolonen Miikael, Lappeenranta.

Rakennusmestari (AMK)

Rakennusalan työnjohdon koulutusohjelma: Heinonen Vesa, Joensuu; Jaakkola Riku, Hamina; Nygård Otto, Helsinki; Silvennoinen Anssi, Lappeenranta; Tynkkynen Timo, Kitee.

Sosiaali- ja terveysala, Lappeenranta

Ensihoitaja (AMK)

Iso-Heiniemi Tommi, Lappeenranta; Tolvanen Simo, Lappeenranta.

Sairaanhoitaja (AMK)

Huttunen Carita, Lappeenranta; Huuskonen Jenni, Lappeenranta; Jäntti Essi, Lappeenranta; Kaipainen Tero, Lappeenranta; Koivisto Kirsi, Imatra; Koskinen Veronika, Lappeenranta; Kärki Tomi, Lappeenranta; Leinikka Petra, Helsinki; Nisonen Elina, Lappeenranta; Parhiala Sini, Parikkala; Porali Pinja, Imatra; Pousi Ninnu, Lappeenranta; Puro Linda, Lappeenranta; Riikonen Reetta, Imatra; Rossi Johanna, Lappeenranta; Salmela Riikka, Imatra; Sorvali Sini, Kouvola; Suominen Satu, Kuopio; Toivanen Heini, Taipalsaari; Tuukkanen Pinja, Lappeenranta; Tynkkynen Ksenia, Lappeenranta; Tyrisevä Julia, Taipalsaari; Vento Venla, Lappeenranta; Venäläinen Pihla, Lappeenranta.

Sosionomi (AMK)

Julkunen Hanna, Lappeenranta; Koskinen Laura, Lemi; Moisio Esko, Lappeenranta;

Silvennoinen Mari, Lappeenranta; Toiviainen Sanni, Ruokolahti.

Terveydenhoitaja (AMK)

Heikkilä Jenna, Lappeenranta; Korpelainen Kristiina, Imatra; Kouvo Heidi-Marjaana, Lappeenranta; Ristola Satu, Lappeenranta; Saarman Noora, Leppävirta; Suhonen Laura, Lappeenranta.

Sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Terveyden edistämisen koulutus: Suurnäkki Elina, Kouvola.

Hotelli- ja ravintola-ala, Imatra

Restonomi (AMK)

Degree Programme in Hotel, Restaurant and Tourism Management: Evdonina Olga, Venäjä.

Hotelli- ja ravintola-alan koulutus: Heinonen Iina, Nurmijärvi; Herttuainen Tatjana, Imatra; Nykänen Ossi, Imatra.

Hotelli- ja ravintola-ala, Lappeenranta

 Restonomi (ylempi AMK)

Hotelli- ja ravintola-alan liikkeenjohdon ylempi AMK-koulutus: Hinkkanen Pia, Lappeenranta.

Kuvataide, Imatra

Kuvataiteilija (AMK)

Hallantie Kristiina, Vaasa; Hirvonen-Puhakka Tuija, Joensuu; Ilmaranta Ville, Helsinki; Immonen Ida, Heinola; Inkinen Lauri, Raisio; Järvinen Jussi, Karstula; Kettunen Annina, Kuopio; Korhonen Joni, Sotkamo; Leppänen Anne, Viitasaari; Myllyniemi Anni, Lahti; Poutanen Samuli, Lappeenranta; Rantakylä Anne, Jyväskylä; Suikkanen Saimi, Imatra; Vähäkangas Wanda, Eura.

Pin It